Strona główna » Artykuły » Tabletki odchudzające Adipex - dawkowanie oraz efekty i skutki uboczne

Odchudzanie blog

Tabletki odchudzające Adipex - dawkowanie oraz efekty i skutki uboczne

21.03.2011

Spośród wielu plotek krążących o tabletkach Adipex, opinie potwierdzają zarówno jego skuteczność jak i ryzyko towarzyszące stosowaniu. Jednak pomimo mnóstwa negatywnych komentarzy tabletki Adipex nie tracą swoich zwolenników.

Dowiedzmy się najpierw czym jest Adipex i jakie jest jego działanie. Adipex to silny lek odchudzający przepisywany wyłącznie na receptę, osobom otyłym, którym badania nie wykazały przeciwwskazań stosowania specyfiku. Adipex działanie zawdzięcza substancji narkotycznej z rodziny fenetylamin zwanej fenterminą. Substancja ta działa na część mózgu odpowiedzialną za uczucie głodu. Adipex składa się również z pochodnych amfetaminy, przez co należy do leków silnie uzależniających i nie jest dozwolony do sprzedaży na terenie naszego kraju. Specyfik w Polsce dostępny jest wyłącznie w ramach importu docelowego. W Czechach sprzedaż tabletek Adipex na odchudzanie jest całkowicie legalna i tam też właśnie lek jest produkowany.

Lekarz przepisujący Adipex dawkowanie ustala indywidualnie w zależności od nadwagi pacjenta oraz stanu jego zdrowia. Nie należy więc nabywać preparatu na różnych stronach internetowych proponujących nielegalną jego sprzedaż i zażywać według własnego uznania. Narażamy w ten sposób nie tylko własne zdrowie, ale niekiedy nawet życie.

Stosując Adipex skutki uboczne mogą być bardziej uciążliwe niż odczuwalne będą efekty zrzucania nadwagi. Do najpoważniejszych efektów ubocznych należą: kołataniem serca, bezsenność, wylew krwi do mózgu, a nawet śmierć.

Zażywając według zaleceń lekarza Adipex odchudzanie może przynieść oczekiwane efekty, a utrata wagi w ciągu miesiąca może osiągnąć nawet kilkanaście kilogramów. Należy jednak pamiętać, że decydując się na Adipex efekty są tak samo pewne jak gwarancja wystąpienia efektów ubocznych, na które nie musimy się decydować stosując bezpieczniejsze i zdrowsze metody na odchudzanie, których na rynku pojawia się coraz więcej.

s